cs

 TERASOVÉ DVEŘE HS-59

TERASOVÉ DVEŘE HS-59TERASOVÉ DVEŘE MB-59HS 


Jedno z nejmodernějších řešení v oblasti otvorových výplní. Zvedací a posuvné dveře systému MB-59 HS mohou s úspěchem nahradit tradiční balkónové dveře. Tyto dveře přinášejí velké množství konstrukčních možností a vytvářejí nevšední designový prvek jak v interiéru, tak v rámci celé fasády.

SPECIFIKACE:

 • hloubka rámu - 120 mm (2kolejnicový profil), 199 mm (3kolejnicový profil),
 • hloubka křídla - 59 mm,
 • zasklení pakety skel do šířky 42 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1],
 • maximální hmotnost křídla - 300 kg,
 • profily s tříkomorovou konstrukcí,
 • systém s tepelnými příložkami,
 • velké přípustné rozměry křídel - výška až 2,8 m, šířka až 3,3 m,
 • možnost zhotovení konstrukce, která se skládá ze 6 křídel,
 • možnost montáže nízkého prahu,
 • pevné díly mohou být zhotoveny se sklem montovaným přímo do zárubně,
 • možnost montáže samostatně nebo ve větších konstrukcích,
 • možnost použití většiny zvedacích a posuvných kování, která jsou dostupná na trhu.

*Standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

Barvy nejen zdůrazňují tvar hliníkových prvků, ale také jim dodávají jedinečný ráz a nevšední vzhled.

Všechny hliníkové systémy v naší nabídce jsou dostupné v odstínech ze dvou vzorníků barev - RAL a DECORAL. Nabízíme rovněž eloxované prvky. Díky takto širokému výběru může každý zákazník bez problémů sladit barvu oken s vybavením interiéru a vzhledem fasády.

RAL

Základní vzorník barev. Profily mohou být opatřeny jednou z 213 barev v hladkém provedení a dále barvami s pískovou a metalickou strukturou.

DECORAL

Vzorník barev imitujících dřevo. Hliníkové prvky v naší nabídce můžou mít následující barvu: zlatý dub, rustikální dub, bahenní dub, eben, ořech, ořech Vein, mahagon, mahagon Sapeli, borovice, jedle, buk, višeň, wenge, winchester, třešeň, tmavá třešeň, kaštan.

ELOXOVANÝ HLINÍK

Hliník díky procesu eloxování získává nejen vynikající vlastnosti (odolnost proti korozi, větší tvrdost), ale také unikátní barevnost. Naše nabídka barev získaných procesem eloxování zahrnuje následující odstíny: otryskávaná stříbrná, otryskávaná zlatá, otryskávaná inox, otryskávaná šampaňská, otryskávaná olivová, otryskávaná bronzová, otryskávaná černá, kartáčovaná anoda inox, kartáčovaná silná anoda inox. 

MOŽNOSTI PROVEDENÍ

Zvedací a posuvné dveře si získávají stále větší oblibu u majitelů teras a balkónů. Jde o nejnovější trend v architektuře. Tradiční balkónové dveře jsou nahrazovány rozměrnými prosklenými konstrukcemi.

Dveře systému MB-59 HS umožňují vytváření velkých křídel s výškou až 2,8 m a šířkou 3,3 m. Jejich profily jsou výjimečně pevné. Díky tomu lze vytvářet konstrukce, které se skládají až ze 6 křídel. Vzniká tak efektní propojení interiéru s venkovním prostředím a pohodlný východ na terasu, balkón nebo do volného prostoru zahrady. Montáž je možná jak samostatně, tak ve větších konstrukcích, např. v rastrových fasádách sloupek-příčník. Pevné díly mohou být zhotoveny se sklem montovaným přímo do zárubně (estetické a ekonomické řešení).

Systém umožňuje montáž nízkého prahu, který usnadní používání dveří zejména starším a invalidním osobám. Dostupné profily mají dvoukolejnicové a tříkolejnicové zárubně.

Posuvné dveře systému MB-59 HS se mohou pohybovat podle sedmi schémat.

IZOLACE

Profily systému MB-59 HS mají dvě varianty konstrukce, které se liší tepelnou izolací: ST a HI. Jejich středovou část tvoří izolační komora se širokými tepelnými příložkami. Díky tomu jsou dveře systému MB-59 HS nejen velmi efektní, ale vyznačují se rovněž velmi dobrými tepelnými parametry. Další předností je široká nabídka zasklení. Uživatel si může vybrat libovolná skla s patřičnými parametry.

Zvedací a posuvné dveře nebrání jen unikání tepla zevnitř, ale tvoří také dobrou ochranu proti dešti. Díky speciálním tvarům těsnění a kování, které umožňují klesnutí křídla na zárubeň v poslední fázi zavírání, se dveře vyznačují vysokou vodotěsností.